Прескочи към основното съдържание на страницата Прескочи до контекстното меню

Учениците от ОУ „Шандор Петьофи“ вече са в бъдещето

Нов изключително модерен и иновативен STEM център беше открит днес в ОУ „Шандор Петьофи“ в Хасково. Кметът на Община Хасково Станислав Дечев, началникът на РУО Хасково Силвия Касабова и директорът на училището Антоанета Петрова първи прекрачиха прага на новия образователен и научен хъб. „В училище от бъдещето се е превърнало моето първо училище“, сподели кметът Станислав Дечев и допълни: „В новия STEM център дори най-малките работят умело с 3D писалки, с плотери, с 3D принтери. Децата програмират роботи, рисуват с интерактивни методи, свързват електрически вериги, управляват роботизирани ръце. За тях виртуалната реалност е действителността, в която учат и се забавляват. Поздравявам целия екип на ОУ „Шандор Петьофи“ за изграждането на впечатляващия STEM център и най-вече за атмосферата, която са създали в едно от най-големите хасковски училища!“

#ДецатаНаХасково #STEM #ХасковоМоже #училище на #бъдещето #ОбразованиеЗаВсеки

Последна промяна: 15 Май 2026

Бъдете информирани

Абонирайте се! Получавайте първи всички актуални новини, събития, обяви и съобщения от Община Хасково.

Следвайте ни в социалните мрежи!