Днес десетки #деца рисуваха цветовете на любимия #Хасково. Пред галерия „Форум“ беше шумно, шарено и весело, защото децата на Хасково рисуваха с усмивка и любов вълшебството на нашия град.
„Минипленерът за деца е ново предизвикателство. Радвам се, че е посрещнато от децата и родителите с толкова ентусиазъм. Благодаря на ръководителите на школите „Пастело“ Даниел Русев и „Амфитрита-арт“ Таня Атанасова, които приеха и доразвиха нашата идея- децата да рисуват на същата тема, както утвърдените живописци, участници в Националния пленер, каза кметът Станислав Дечев.
Той и заместникът му Мария Вълчева поздравиха децата за интересните и оригинални виждания на красивия ни град.
А от утре една от картините на Мария Бонева от школа „Пастело“ ще краси кабинета на градоначалника на Хасково.
Всички рисунки са изложени пред галерия „Форум“, за да радват жителите и гостите на града в празничната седмица, посветена на Деня на Хасково-8 септември.
#ХасковоМоже #ДецатаНаХасково #ЦветоветеНаГрада #минипленер #ДецаРисуват #Хасково