Кметът на Община Хасково Станислав Дечев гостува на церемонията по изпращане на Випуск 2025 в ПМГ „Акад. Боян Петканчин“. Пет паралелки умни и амбициозни млади хора изпраща през тази година Математическата гимназия в Хасково. „Толкова сте млади, толкова сте различни от моето поколение, живеете в толкова динамичен и проспериращ свят, че честно да ви призная искрено и благородно ви завиждам за всичко, което ви предстои. Пожелавам ви от цялото си сърце да бъдете знаещи, да бъдете можещи, да бъдете търсещи, да бъдете изключително успешни, да бъдете здрави. И нещо, което не знам защо никой не смее да пожелае на официална церемония като тази. Пожелавам ви прелестна и незабравима абитуриентска нощ, защото, повярвайте ми, тя никога не се забравя. На добър час!“, каза в обръщението си към зрелостниците кметът на Хасково Станислав Дечев.
Директорът на гимназията Гергана Петрова отличи най-добрите дванадесетокласници в различни сфери на науката и изкуството, както и най-добрите учители. А като възпитаник на ПМГ „Акад. Боян Петканчин“ на кмета на Хасково Станислав Дечев се падна честта да връчи специалната награда за най-добър спортист на Математическата гимназия за последните 25 години. Призът за най-добър спортист от най-добрия спортен випуск на гимназията заслужи Кристиян Желев от БК „Хасково“.








