Прескочи към основното съдържание на страницата Прескочи до контекстното меню

"Изкуство в помощ на изкуството" – съвместна инициатива на Община Хасково, ХГ "Форум" и Фондация "Имеон - Балкани"

За първи път в Хасково "Изкуство в помощ на изкуството" – съвместна инициатива на Община Хасково, ХГ "Форум" и Фондация "Имеон - Балкани"

Изложбата „Изкуството в помощ на изкуството“ е част от Национална платформа в подкрепа на талантливи ученици и студенти от областта на изкуствата. Идеята е на Фондация „Имеон- Балкани“ и обединява усилията на едни от най-значимите съвременни художници от областта на визуалните изкуства в България, които даряват свои произведения, за да подкрепят бъдещото поколение творци. От средствата от продажбата на творбите е създаден Годишен фонд за изкуство към Фондацията, който подпомага талантливи ученици и студенти.

Събитието се провежда под патронажа на Кмета на Община Хасково.

Откриването на изложбата е на 2 април 2025г. в ХГ"Форум" от 17,30 ч.

 

Последна промяна: 31 Март 2025

Бъдете информирани

Абонирайте се! Получавайте първи всички актуални новини, събития, обяви и съобщения от Община Хасково.

Следвайте ни в социалните мрежи!